Pavel H.

Kdysi dávno jsem si uvědomil, že pracuji doma a bavím se v práci. Tedy v tom významu, že mě baví to co dělám - tedy učení a práce s dětmi.

Svoji původní aprobaci Biologie-Geologie-Zeměpis pomalu opouštím a stále více se věnuji výuce ICT. Přiznám se – nejsem programátor. Výuka informatiky mě fascinuje právě z toho jiného, uživatelského hlediska. Aplikace, online služby, operační systémy a zařízení z hlediska uživatele. Na dětech je totiž krásně vidět, jestli je aplikace či postup intuitivní.

Druhá úžasná věc na výuce informatiky je ta, že v tomto oboru nelze ustrnout. Postupně probírám své staré přípravy do hodin a vyhazuji je (přesněji řečeno mažu z disku). To, co jsme dříve učili celou hodinu, zvládnou nyní žáci za deset minut.

Myslím si, že „kolik operačních systémů ovládáš, tolikrát jsi člověkem“. Prostě není možné ustrnout u WIN XP, jak se mnohým stalo. Také proto jsem se dal před několika lety do objevování tajů Linuxu a nyní jsem uživatelem a propagátorem distribuce Ubuntu. Na tabletu mám Android a data v cloudu.

V roce 1995 jsem odjel do Indie a nějak mě to tam chytlo. Proto se tam často vracím a provozuji www.tybrdo.cz. Najdete zde zápisky o Indii, ale také pár věci, které by se mohly hodit pro informatiku.