GEG Hangout on Air: Tablet v rukou učitele II. |24.4.2014

Datum přidání: 4.4.2014 19:53:47

Webinář je pokračováním lednové akce, o využití tabletů ve výuce. Tentokrát bude zaměřen na rozšířenou realitu a opět možnosti jejího využití ve škole. Aplikace pro Android představí Martin Lána za GEG Děčín a aplikace pro iOS Bohuslav Hora za GEG Učte s námi.

Můžete se přihlásit do události, ať na nás nezapomenete :)

>> Událost na G+ <<

Oficiální článek na GEG.CZ:

Zveme vás na druhý online seminář o tabletech ve školách. Tentokrát má podtitul:

Tak trochu jiná realita - rozšířená realita ve škole.

S pojmem “rozšířená realita” (augmented reality, AR) se můžete setkat v poslední době velmi často. Wikipedie říká, že je to “označení používané pro reálný obraz světa doplněný počítačem vytvořenými objekty”.

Jednoduše řečeno: zaměříte své mobilní zařízení na určitý objekt, text, obrázek apod. a aplikace vám zobrazí další informace či obrazy, které se k němu vztahují. Toho často využívají různé firmy třeba k reklamě - oživí svůj katalog tím, že do textu přidají videa či 3D modely, což jinak není možné.

Velmi široké pole se rozšířené realitě otevírá i ve vzdělávání. Představa, že mobil či tablet zaměříte do učebnice chemie a můžete si třeba nějakou molekulu prohlédnout se všech stran, je určitě velmi lákavá.

Již dnes existuje celá řada aplikací pro systémy Android nebo iOS, některé i pro oba současně, které můžeme okamžitě ve škole využívat. Také již vznikají knihy, které propojují vzdělávání a zábavu s rozšířenou realitou a jsou dostupné v češtině.

Přímý přenos můžete sledovat:

Webinář se koná se ve čtvrtek 24.4.2014 ve 20h.

V první části se setkáte s Martinem Lánou z GEG Děčín, který představí zajímavé aplikace pro Android. V druhé části ukáže Bohuslav Hora z GEG Učte s námi aplikace pro iOS.

Pokud jste nesledovali první webinář z cyklu o tabletech ve škole, podívejte se na záznam >>